אינרסנס - מרכז קטן ללימודי רפואה משלימה


הרונים (ויש שאומרים - רונות) התפתחו לפני איזכור של כל דת שהיא, כן כן, אפילו היהדות העתיקה שלנו.
ממצאים ארכיאולוגיים המכילים סמלים רוניים נמצאו בראשית המאה הראשונה לספירה, אולם ישנם ממצאים המרמזים כי היה שימוש ברונים גם בשנות ה - 200 לפנה"ס, ואולי אף קודם.
מקור השימוש ברונים כאלפבית, הוא או לטיני או יווני, החוקרים חלוקים בדעתם בנודע לזה. הראיה החזקה ביותר מסמלת את מוצא הרונים ככתב באיזור צפון איטליה.
לאורך מאות השנים השתמשו ברונים שבטים שונים, כמו הנורדיים, הויקינגים, השבטים הגרמאניים ועוד שכאלה, באיזורי צפון אירופה, מזרח אירופה, ודרך שיט גם לאיזורים אחרים בעולם. בכל מקום אליו הגיעו הרונים, הם עברו התאמה לצרכי השפה המקומית, וכך נוצרו מספר ערכות של סמלים, לפי מיקומים גאוגרפיים.
ערכת סמלים רוניים נקראת פות'רק - על שם שש ההברות הפונטיות של האותיות הרוניות, ממש כמו שהאלף בית שלנו נקרא על שם שתי האותיות הראשונות, וה - ABC האנגלי נקרא על שם שלוש האותיות הראשונות שלו. או, דוגמה יותר משעשעת, מקלדת קוורטי (על שם חמש הכפתורים השמאליים העליונים של המקלדת).

אז בקיצור, הרונים מטיילים ברחבי העולם, בכל מקום הם מקבלים נופך שמייחד אותם. כיום אנחנו יודעים לזהות מספר פות'רקים שמתאימים לאיזורים שונים בגלובוס. לדוגמה - הפות'רק העתיקה, זו שנחשבת למקור הראשוני, הפונדומנטלי של כל שאר הפות'רקים, מכילה 24 סמלים.
הגירסה הדנית, מכילה רק 16 סמלים, הפות'רק האנגלו סקסונית, מכילה 33 סמלים.

הרונים התפתחו בעיקרון לשני שימושים - האחד, תקשורת בין בני אדם, ממש כמו אלף בית,
והשני, לצרכי חיזוי, כישוף, הכנת קמעות, ומאגיה לבנה.

הם ליוו את ההיסטוריה האנושים עד המאה ה - 17. אנו מוצאים רונים על כלי מלחמה (רונים של הגנה), על מצבות, על חותמי מלכים באירופה, על מטבעות כסף, ובעצם - בכל מקום.
בערך בשנת 1640, כשהכנסיה הנוצרית התחילה "לעשות שריר", ובמאמציה להפוך להיות מנהיגת דעה גם נהגה להעלות על המוקד עושי כשפים למיניהם, היא הוציאה אל מחוץ לחוק את השימוש ברונים, שאז היה נפוץ וניתן היה למצוא אותו כמעט בכל בית.
הרוןמאסטרים - אלה שהשתמשו ברונים בצורה מושכלת, אלופי הרונים, או ירדו למחתרת או הובערו. אז, הידע ברונים התחיל להצטמצם ולהפוך למחתרתי.
כשל נוסף שהרונים חוו בדרך החתחתים שלהם להגיע לבית המערבי, הוא שהנאצים אימצו אותם, ושייכו אליהם תכנים גזעניים. הרבה זמן לקח לאירופה לנתק את הקשר שעשו הנאצים בין הרונים לתורת הגזע, קשר שהוא - כמו הרבה דברים אחרים שעשו הנאצים - מאולץ ומניפולטיבי.

הרונים, אם אפשר להכליל, הם אנרגיה מאוד ארצית, זכרית, בשונה מקריסטלים (שהם אנרגיה הרבה יותר עידן-חדש-ית כזאת ומעודנת) הם הרבה יותר גשמיים ובמקרים רבים קל יותר להתחבר אל האנרגיה שלהם. הם מייצגים את ההיסטוריה האנושים בהרבה אופנים, מביאים לידי ביטוי את הרעיון שעושר הוא מיקנה גדול, ששפע בא לידי ביטוי בנדיבות, ועם כל הדגש ברונים על חיי קהילה, משפחה, עיסוקים, דברים מאוד ארציים - הם מציעים חיבור עצמתי לרוחני על ידי קישור חזק עם העבר, עם ההיסטוריה (של כולנו), ועם האנרגיות האלוהיות שפעם ניהלו במשותף איתנו את החיים.

לכל רון יש צליל פונטי משלו - כך השתמשו בהם כדי להביע רעיונות.
לכל רון יש גם שם שהוא מילה משמעותית - כמו שמש, שפע, גלגל, וכו'.
ולכל רון יש אנרגיה עתיקה ונוכחת, שמלווה את הסמל בכל מקום שהוא נמצא, ועוטפת אותו בברכה הייחודית שלה.
 
רונים - לדף הבית
מהם הרונים
רונים - המשמעות של כל רון
רונים ואסטרולוגיה, קריסטלים, ועוד
מדיטציות לכל רון
טיפולי הילינג ורפואה משלימה עם רונים באינרסנס
סדנאות וקורסים בהם לומדים את הרונים באינרסנס
פריסה של רון אחד
אודות עומר גלעדי


אינרסנס - מרכז קטן ללימודי רפואה משלימה, הילינג, דמיון מודרך, פרחי באך, תקשור, וכמובן - רונים
לאתר אינרסנס
צרו קשר: עומר גלעדי 052-8089280,  לשליחת אימייל


סייברסנס - בניית אתרים, קידום אתרים